Korkulu vaka Denizli’de yaşanmıştı! Genç hanım hayata 38 gün tutunabildi

10.07.2022 09:02 Haber Deposu: İHA Vaka, 9 Mayıs 2022 tarihinde Pamukkale ilçesine bağlı Karahayıt Mahallesi’ndeki bir otelde meydana geldi.2005 senesinde kayınvalidesini öldürmüş olduğu iddiasıyla tutuklanıp cezaevinde yatan Özgür G. (44), hafta sonu tatili için İstanbul’dan gelen Özbekistan uyruklu sevgilisi Sojida Kalandarova (27) ve onun Kırgızistan uyruklu arkadaşı Sarvinoz K. (23) ile beraber otele gitti. İkili içinde kıskançlık ve aldatma iddiası yüzünden münakaşa çıktı. Sojida Kalandarova’nın telefonunu denetlemek isteyen Özgür G., negatif yanıt alınca çılgına döndü. Yaşanmış olan arbede esnasında yüzünden tırmalanan Özgür Günden, öfkeyle lobiye inip emanet bıraktığı poşeti alarak odaya geri döndü. Özgür G., poşetten çıkardığı kutunun kapağını açarak içindeki asidi korkudan birbirlerine sarılan Sojida Kalandarova ve Sarvinoz K.’nın üstüne savurdu. Yaralanan her iki kadının çığlıklar atarak yardım istediği saldırıda, kendi yüzüne de asit gelen Özgür G. ise sağ gözünü yitirdi.
Olayın arkasından kaçarak otelden uzaklaşan Özgür G.’nin peşine düşen İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı jandarmanın dedektifleri olan Jandarma Kabahat Araştırma Timi (JASAT) ve Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüphelinin izini adım adım takip etti. Şüphelinin yurt dışına kaçmaya hazırlandığını tespit edilen JASAT, Özgür G.’yi Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan akrabalarına ilişik metruk evde saklandığını belirledi. Gizlendiği adreste yakalanan saldırgan, Denizli’ye getirilerek adliyeye sevk edildi. Pişman bulunduğunu ifade ederek “Asit dökmedim. Bir tek porçöz attım” diyen Özgür G., ‘Kasten adam öldürmeye girişim’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. YAŞAMA 38 GÜN TUTUNABİLDİ
Yaşanmış olan asitli saldırıda yaralanan Sojida Kalandarova ve Sarvinoz K., sıhhat görevlilerinin ilk müdahalesinin arkasından Denizli Devlet Hastanesi’ne getirildi. Sarvinoz K., tedavisinin arkasından taburcu edilirken; saldırganın aslolan hedefi olan ve vücudunun büyük bir bölümünde 3.’cü aşama yanıklar oluşan Sojida Kalandarova, İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Doktorların hayatta tutabilmek için büyük savaşım verdiği genç hanım, olayın arkasından 38 gün sonrasında tedavisinin devam etmiş olduğu yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirdi.

Son Dakika Haberler