Kazımcan Karataş forma numarasını deklare etti

Yeni sürem öncesi hazırlıklarına Avusturya’nın Graz kentine bağlı Bad Waltersdorf nahiyesinde devam eden Galatasaray’da sabah antrenmanı öncesinde yeni geçirme Kazımcan Karataş, basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu.
Galatasaray’a geçirme olduğundan heyecanlı bulunduğunu dile getiren Kazımcan Karataş, “İlk röportajımda söylediğim benzer biçimde bu şanlı formayla sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum. Doğal heyecanlıyım. Burada olduğum için mutluyum. Ümit ederim hem benim hem de Galatasaray ailesi için güzel başarılara imza atarım. Sonu da inşallah bizim için pozitif olur” diye konuştu.
Öte taraftan genç futbolcu 88 numaralı formayı giyeceğini deklare etti.
“BU AİLE ORTAMINDA BULUNDUĞUM İÇİN BEN DE HUZURLUYUM” Ekip arkadaşlarının kendisini oldukça iyi karşıladığını ifade eden genç sol bek, “İlk günden beri, sıcakkanlılığı ve aile ortamını bana hissettirdiler. Kampa geldik. Kampta aynı şekilde söyleşi, muhabbet devam ediyor. Hakkaten sıcakkanlı karşıladılar beni. Bu aile ortamında bulunduğum için ben de huzurluyum” şeklinde konuştu.
“SOL BEKTE KENDİMİ DAHA RAHAT HİSSEDİYORUM”
Sol bek bölgesinde kendisini daha rahat hissettiğini belirten Karataş, “Geçen sürem sol bek ağırlıklı bir sürem geçirdim. Okan hoca ile bu mevzu hakkında daha konuşmadık. Fakat Okan hocam bana saha içinde nerede vazife verirse elimden geleni yapacağımı hocamıza da izah etmek isterim aslına bakarsan. Sol bekte öne çıkışlarda kendimi daha rahat hissediyorum, daha güvenli oluyorum. Bu yüzden sol bekte kendimi daha rahat hissediyorum. Sahada kendimi özgüvenli hissediyorum. Şundan dolayı, öne çıkışlarım olsun, takıma katkı vereceğim anlarda olsun önümdeki, sağımdaki, solumdaki oyuncu iyi olduğu sürece bana katkı veriyor. Ben de onlara katkı verdikçe daha iyi şartlar oluşuyor ve daha iyi maç çıkartıyorum” ifadelerini kullandı.
“GEÇEN SENE İYİ BİR SEZON GEÇİRDİM”
Futbol kariyerine iyi mi başladığı hakkında gelen bir sual üstüne, genç oyuncu şöyleki konuştu:
“6 yaşlarında Altay’da futbol okuluna gitmiştim. Sonrasında alt yaş gruplarında oynadım. Sonrasında A ekip. Doğal her insanın imgesel orada A takımda oynamak. Her insana nasip olmuyor. Geçen yıl iyi bir sürem geçirdim. Arkasından Galatasaray’a geçirme oldum. Mutluyum.”
“A MİLLİ TAKIM’A ÇAĞIRILARAK SÜRE BULMAK İSTİYORUM”
Ulusal ekip hedefi hakkında da konuşan Kazımcan Karataş, “Her basamağı tek tek geçmek lazım. Birden çıkarsak, düşmesi de o denli kolay olabiliyor. Şu ana kadar U16, U17, U19’da oynadım. Son olarak Umut Ulusal Ekip’a çağırıldım. Yavaş yavaş A Ulusal Ekip’a çağırılarak süre bulmak isterim” diye konuştu.
“88 NUMARALI FORMAYI GİYECEĞİM”
Yeni sezonda 88 numaralı formayı giyeceğini söyleyen Karataş, “Aslen bir önemi yok. Güzel, hoş bulduğum bir numara. Bu yıl Galatasaray’da 88 numaralı formayı giyeceğim” dedi.
“OKAN HOCA TÜRK FUTBOLU İÇİN DEĞERLİ BİR İSİM”
Transferi öncesinde teknik direktör Okan Buruk ile görüştüğünü sözlerine ekleyen Kazımcan Karataş, sözlerini şöyleki sürdürdü:
“Okan hoca takip ettiğim bir hocaydı. Türk futbolu için kıymetli bir hocamız. Onunla çalıştığım için ek olarak mutluyum. Hoca ile görüştüğümüz zamanlarda bana sıcakkanlılığını hissettirdi. Galatasaray’ın iyi mi büyük bir aile bulunduğunu bana söylemiş oldu. Ben de bu şartlar oluştuğu takdirde Galatasaray forması giyeceğimi söyledim. Şartlar oluştu ve şimdi buradayım. Ümit ederim uzun seneler bu formaya hizmet ederim.”
“UMARIM MAYISLAR BİZİM OLUR”
Galatasaray taraftarlarına yeni sürem öncesinde mesajı sorulan Kazımcan Karataş, sözlerini şöyleki noktaladı:
“Taraftara mesajım, ilk maçtan son maça kadar bizi desteklesinler. Onların bizlere itimatını, inancını sahada yansıtarak elimizden geleni yapacağız. Ekip olarak bunun bilincindeyiz. Sol bekte de Galatasaray’a katkı vereceğimi düşünüyorum. Doğal değişik bölgelerde de talih bulursam elimden geleni yapacağım. Ümit ederim iki taraf için de hayırlı olur. Taraftarlarımızla dün buluştuk. Buraya indiğimiz süre büyük topluluğun parçası olabilmek için elimden geleni yapabileceğimi bir kez daha hissettim. Bizlere inansınlar, güvensinler. Biz onlar için savaşacağız, onlar da bizim için tribünde savaşsınlar. Ümit ederim Mayıslar bizim olur.”

Son Dakika Haberler