Kalben’den dikkat çeken izahat – Son Dakika Magazin Haberleri

Türk müziğinin sevilen isimlerinden Kalben, Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalına konuk oldu. Hakkında bilinmeyenleri özetleyen meşhur isim, 2022’nin ocak ayında kaybetmiş olduğu babasından bahsetti. Babasının içtiği süre değişen biri bulunduğunu ifade eden Kalben’in söyledikleri yürek burktu.
Kalben, Çağlayan’ın “Niye küstünüz babanızla?” sorusu üstüne, “İki şahıs gibiydi benim babam. Bir tarafı oldukça tatlı bana matematik, bisiklet binmeyi, yüzmeyi öğreten dünya güzeli bir adamdı. Bir tarafı da karanlık huyları olan, içtiği süre değişen, içinden şiddetli bir varlık çıkan ve bizi hatırlamayan, kim olduğumuzu bilmeyen bir taraftı.” diye konuştu.
 
Büyürken yalnız bulunduğunu söyleyen müzisyen, “Bizim evimize gelen giden komşular, akrabalar yoktu. Benim dostlarım da benim evime gelip gidemezdi. Ben de onların evine gelip gidemezdim. Annem beni sırça bir fanusun içinde büyütüyordu şu demek oluyor ki. Annemle ben dünyaya karşı gibiydik. Babam da kimi süre bizimleydi kimi zamanda başka bir halde, bizlere tehdit oluşturur durumdaydı” dedi. İsminin öyküsünü de özetleyen meşhur isim, “Kalben adı rahmetli annemin bana hediyesi” dedi. Kalben, sözlerini “Beni oldukça istemiş kalpten, o yüzden Kalben koymuş adımı” şeklinde sürdürdü. Ailesinden bahseden sanatçı, “Annem evde daha oldukça Batı müziği dinlerdi, babam ise bizim köklerimizden beslenen müzik zevkine sahipti. Babam Müslüm Gürses dinlerken annem Çaykovski’leri, Beethoven’ları dinlerdi. Aslına bakarsan ilişkileri de bu alakasızlıktaydı” diye sürdürdü.
Armağan Çağlayan’ın, “Hangisine daha yakınsınız?” sorusuna cevap veren Kalben, “Anneme büyük bir aşkla bağlı olduğumdan ve babamın çocukluğum ve gençliğim süresince beni ve annemi kırmış olmasından dolayı sanki annemin müziği benim müziğimdi senelerce” dedi.
Hem annesini hem de babasını kaybettiğini söyleyen sanatçı, geç doğan bir çocuk olduğundan bahsetti. 36 yaşındaki Kalben, “Rahmetli annemle aramda 34, babamla 40 yaş fark vardı” dedi ve ekledi:
Kim bilir asla doğmaması ihtiyaç duyulan bir çocuğum. Geç evlenmişler. Hem beni geç yapmış oldu serseriler hem de beni erkenden bırakıp gittiler. Annem gittiğinde 19 yaşındaydım, babam gittiğinde 36 yaşındaydım. Babama karşı müzik yöntemiyle birazcık yumuşadım. Hırçındım ona karşı. Bir ihtimal hırçınlığımı almış olduğu için müzik, o da beni daha kolay sevebilir olmuştu.
Ben birinden nefret ederken kendime oldukça zarar verdiğimi fark ettim. Geçmişle ilgili yaralarım hep açık defterler benzer biçimde önümdeydi. Bu bana şunu yapmış oldu, şurada beni haksız yere kovdular, bu beni dövdü… O yüzden destek almak oldukça mühim. Kendi bütçenize nazaran destek alın, bütçeniz yoksa parasız destek veren mükemmel danışmanlıklar var. İçinizdeki yarayı birine açın. Şu sebeple ben hayatımda sertlik varken bunu yakın dostlarıma bile söylemedim. Her şeyi güllük gülistanlık benzer biçimde gösteriyordum.

Son Dakika Haberler