Bakan Nebati’den çalışanlara yol ve yiyecek müjdesi

Bakan Nebati’nin açıklamaları şu şekilde:
Asgari ücret artışı, işyar ücret artışları, asgari ücret istisnası uygulaması ve ek gösterge düzenlemeleriyle çalışanlarımızın refah seviyesine mühim katkılar sağladık. Yeni düzenlemelerle de katkı sağlamaya devam ediyoruz.
Çalışanlarımıza meydana getirilen yiyecek ve yol yardımı ödemelerine ilişkin kural dışı tutarlarını artırdık. Yeni tutarlar 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olmuştur.
İşverenlerce, işyerinde yada müştemilatında yiyecek verilmemiş durumlarda çalışanların yiyecek kartlarına yüklenen bir günlük yiyecek bedeli için 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan 34 TL lik kural dışı tutarını 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak suretiyle 51 TL’ye çıkardık. İşverenlerce servis hizmeti verilmemiş durumlarda çalışanların ulaşım kartlarına yüklenen bir günlük ulaşım bedeli için 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan 17 TL’lik kural dışı tutarını 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak suretiyle 25,50 TL’ye çıkardık.
Çalışanlarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz.
 

Asgari ücret artışı, işyar ücret artışları, asgari ücret istisnası uygulaması ve ek gösterge düzenlemeleriyle çalışanlarımızın refah seviyesine mühim katkılar sağladık.Yeni düzenlemelerle de katkı sağlamaya devam ediyoruz.
— Dr.Nureddin NEBATİ🇹🇷 (@NureddinNebati) July 8, 2022

Son Dakika Haberler